Kartepe Amerikan Kapı Modelleri


ÜRÜN DETAYLARI

  • Ürün Kodu      : Kartepe
  • Yüzey               : 3,2 mm HDF Amerikan Panel Yüzeyi
  • Kasa                 : 36 mm Ahşap veya PP kaplama MDF
  • Pervaz              : 8mm kalınlık, 7/8/10 cm genişlikte hareli veya PP kaplama MDF

Renkler

Paylaş

Amerikan Panel Kapılar Hakkında Bilgiler

Amerikan panel kapı nedir?

Panel Kapı ya da daha çok bilinen ismiyle Amerikan Kapı, 3.2mm kalığındaki HDF (Yüksek Yoğunluktaki Ağaç Liflerinden Oluşan Levha) panel yüzeylerinin kapı çerçevesine preslenmesiyle elde edilen kapı türüdür.

Amerikan panel kapı özellikleri nelerdir?

Köknar veya çam ağaçlarından elde edilen serenlerden kapı çerçevesi oluşturulur. Oluşturulan kapı çerçevesinin iç kısmı, kapı kanadının dayanıklılığını artırmak amacıyla dolgu petek yani kraft kağıt ve serenler ile desteklenir. 3.2mm kalınlığında olan panel yüzeyler ile preslenmesiyle 42mm kalınlığında kapı kanadı haline getirilir.

Kapı kasası; 36 mm Ahşap, PP kaplama MDF veya 42mm kalınlığında sandviç panel ile yapılmaktadır.

Kapı pervazı, 8-10-12-18 mm MDF ile yapılabildiğini gibi 7-8-10 cm genişliğinde düz, desenli veya bombeli şekilde üretilebilmektedir.

Amerikan panel kapının avantajları nelerdir?

Özgün ve klasik tasarımları ile diğer kapı türleri için de ilham verici modellere sahip olan kapı yüzeyleri, dünyada en çok tercih edilen kapı türü olmuştur. Amerikan Panel Kapı, sade ve şık duruşu ile yaşam alanlarımızda sıkça tercih edilen iç odalar, banyolar, mutfaklar kadar, ofisler, hastaneler, oteller için de oda kapıları olarak tarif edebileceğimiz çeşitli dizaynları olan kapı modelleridir. Darbeye, neme ve çürümeye karşı oldukça dayanıklı yapıya sahiplerdir.

Standardizasyon, fiyat ve kalite konusunda faydaları olan bir seri üretim ürünüdür. Ekonomik olmasının yanı sıra istenilen renge boyanabilir, hijyenik, kolay temizlenebilir bir özelliğe sahiptir. Maliyet açısından daha uygun fiyata satışı yapılmaktadır.

Benzer Ürünler

Hazar

Amerikan Kapı Modelleri

Ilgaz

Amerikan Kapı Modelleri

Canik

Amerikan Kapı Modelleri

Madra

Amerikan Kapı Modelleri

Aras

Amerikan Kapı Modelleri