Milano Lake Kapı Modelleri


ÜRÜN DETAYLARI

  • Ürün Kodu       : Milano
  • Yüzey               : 6/8mm MDF
  • Kasa                 : 36 mm PP sarılı MDF
  • Pervaz              : 8/12/18mm kalınlık, 8/10/12 cm genişlikte PP sarılı MDF

Renkler

Paylaş

Lake Kapılar Hakkında Bilgiler

Lake nedir?

Lake, bir tür cilalama yöntemidir. HDF veya sıkça kullanılan çeşidi olan MDF levha kapı yüzeyleri üzerine uygulanan lake boya yöntemi ile pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir.

Lake kapı özellikleri nelerdir?

Köknar veya çam ağaçlarından elde edilen serenlerden kapı çerçevesi oluşturulur. Oluşturulan kapı çerçevesinin iç kısmı, kapı kanadının dayanıklılığını artırmak amacıyla dolgu petek yani kraft kağıt ve serenler ile desteklenir. 6mm veya 8mm kalınlığında olan MDF yüzeyler ile preslenmesiyle 42mm kalınlığında kapı kanadı haline getirilir.

Kapı kasası, 36mm kalınlığında MDF üzeri PP kaplama sonrası lake boya uygulaması ile yapılmaktadır.

Kapı pervazı, 8-10-12-18mm MDF ile yapılabildiğini gibi 7-8-10cm genişliğinde düz, desenli veya bombeli şekilde üretilebilmektedir. Kapı kasasında olduğu gibi yine aynı şekilde PP kaplama sonrası lake boya uygulaması ile yapılmaktadır.

Lake kapının avantajları nelerdir?

Lake kapıların en büyük avantajı kalitesidir. Üretim aşamasında en kaliteli makineler kullanılır, cilalanır, boyanır ve şekil verilir. En az 3 kat cila işlemi yapılarak  üretilen kapılardır. Lake kapıların temizlik anlamında avantajı temizlendikten sonra uzunca bir süre kirlenmemesi, temiz görünmesi ve toz tutmamasıdır. Lake kapılar 2-3 ayda bir hafif nemli bez ile silinerek temizlenebilen ürünlerdir.

MDF üzerine CNC makinelerde istenilen modeller işlenmekte olup farklı dizaynlarda levha yüzeyler elde edilebilmektedir. Bununla birlikte renk seçeneği de oldukça fazla bulunmaktadır. UV ışınlarına ve çizilmelere karşı dayanıklı olup uzun ömürlü olması sebebiyle lake kapılar günümüzde en çok tercih edilen kapı çeşitlerinden biridir. Kanserojen madde içermemesi ve ses yalıtımı konusunda oldukça iyi olması sebebiyle iş yerlerinde ve evlerde sıklıkla kullanılır.

Benzer Ürünler

Prag

Lake Kapı Modelleri