Nilüfer PVC Kapı Modelleri


ÜRÜN DETAYLARI

  • Ürün Kodu       : 
  • Kaplama          : PVC
  • Yüzey               : 6 mm MDF
  • Kasa                 : 36 mm PVC kaplama MDF
  • Pervaz              : 8mm kalınlık, 8/10 cm genişlikte PVC kaplama MDF

Renkler

Paylaş

PVC Kapılar Hakkında Bilgiler

PVC nedir?

PVC kaplamalı kapılar; diğer adı ile membran kapılar, MDF ve ahşap üzerine PVC (Polivinil klorür) folyonun vakumlanıp yapıştırılarak elde edilmesi üretilen kapılardır. PVC folyo günümüzde en çok kullanılan kaplama malzemesidir.

PVC kapı özellikleri nelerdir?

Köknar veya çam ağaçlarından elde edilen serenlerden kapı çerçevesi oluşturulur. Oluşturulan kapı çerçevesinin iç kısmı, kapı kanadının dayanıklılığını artırmak amacıyla dolgu petek yani Kraft kağıt ve serenler ile desteklenir. 6mm kalınlığında olan dekoratif kağıt kaplanmış panel yüzeyler ile preslenmesiyle 43mm kalınlığında kapı kanadı haline getirilir.

Kapı kasası, 36mm kalınlığında MDF üzeri dekoratif PVC kaplanması ile yapılmaktadır.

Kapı pervazı, 8-10-12-18mm MDF ile yapılabildiğini gibi 7-8-10cm genişliğinde düz, desenli veya bombeli şekilde üretilebilmektedir. Kapı kasasında olduğu gibi yine aynı şekilde dekoratif PVC kaplanması ile yapılmaktadır.

PVC kapının avantajları nelerdir?

PVC kaplamalarının oldukça fazla desen ve renk seçeneği bulunmaktadır. UV ışınlarına karşı dayanıklı, uzun ömürlü ve kaliteli olan PVC kaplamalı kapılar günümüzde en çok tercih edilen kapı çeşitlerinden biridir. Kanserojen madde içermemesi ve ses yalıtımı konusunda oldukça iyi olması sebebiyle evlerde sıklıkla kullanılır.

PVC folyo suya ve neme karşı oldukça dayanıklı bir kaplama çeşididir. Bu yüzden iç kapı üretiminde PVC folyo kullanımı yaygınlaşmıştır. Bunun yanı sıra PVC kaplamalı kapıların temizliği oldukça kolaydır. PVC kir tutmayan bir malzemedir bu yüzden de temizliği kolaydır. Ayrıca PVC kaplamalı kapılar dayanıklı olduğu kadar da ekonomik ürünlerdir.

PVC kapılar kolay temizlenir ve az bakım gerektirir. Ses ve ısı yalıtımı yüksektir. Yangına dayanıklı olmasını sağlayan klor içerir. Bu sayede olası durumlarda kapı alev alırsa hiçbir müdahaleye gerek kalmadan kendisi sönecektir. Neme oldukça dayanıklıdır. Şişme ve kabarma yapmaz. Oldukça kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiştir.

Benzer Ürünler