Saten Ceviz Melamin Kapı Modelleri


ÜRÜN DETAYLARI

  • Ürün Kodu      : Saten Ceviz
  • Kaplama          : Melamin Yüzey
  • Yüzey               : 4 mm MDF
  • Kasa                 : 36 mm melamin dekor yüzey kaplama MDF
  • Pervaz              : 8mm kalınlık, 8/10 cm genişliklikte melamin dekor yüzey kaplama MDF

Renkler

Paylaş

Melamin Kapılar Hakkında Bilgiler

Melamin nedir?

Melamin, MDF yüzeyine yapıştırılmış, ısıyla kaynaşmış, reçineyle doyurulmuş bir kağıt yüzeydir ve kapılar için en yaygın olarak kullanılan ürünlerden biridir. Melamin kapılar, neme dayanıklı MDF veya parçacık panelden yapılmış dekoratif kağıtlar (finish folyo), geniş bir renk ve desen yelpazesinin yanı sıra mat, doku ve parlaklık gibi çeşitli yüzey kaplama seçeneklerini kapsar.

Melamin kapı özellikleri nelerdir?

Köknar veya çam ağaçlarından elde edilen serenlerden kapı çerçevesi oluşturulur. Oluşturulan kapı çerçevesinin iç kısmı, kapı kanadının dayanıklılığını artırmak amacıyla dolgu petek yani kraft kağıt ve serenler ile desteklenir. Dekoratif kağıt ile kaplanmış 4mm kalınlığında MDF yüzeylerin kapı çerçevesine preslenmesiyle 43mm kalınlığında kapı kanadı haline getirilir.

Kapı kasası, 36mm kalınlığında MDF üzeri dekoratif melamin kağıdının kaplanması ile yapılmaktadır.

Kapı pervazı, 8-10-12-18mm MDF ile yapılabildiğini gibi 7-8-10cm genişliğinde düz, desenli veya bombeli şekilde üretilebilmektedir. Kapı kasasında olduğu gibi yine aynı şekilde dekoratif melamin kağıdının kaplanması ile yapılmaktadır.

Melamin kapının avantajları nelerdir?

Ağaç desenleri melamin kapılarda yaygın olarak kullanılmaktadır ve sağlığa zararsız bir kapı türüdür. Melamin iç kapılar, son yıllarda en çok tercih edilen iç kapı modelleri arasında yer almaktadır. Melamin kapı modelleri kendinden desenli kapı modelleridir. İç mekanlarda doğal ahşap dokusu hissetmek isterseniz melamin kapı tercih edebilirsiniz. 

Farklı renklerde ve tasarımlarda üretilebilen melamin iç kapılar sağlığa zararsız doğal maddelerden üretilmektedir. Işığa ve güneş ışığına maruz kaldığında renginde herhangi bir değişim meydana gelmez. Çizilmelere ve aşınmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Temizlenmesi oldukça kolay ve zahmetsizdir.

Benzer Ürünler

Bambu

Melamin Kapı Modelleri

Antik

Melamin Kapı Modelleri

Ceviz

Melamin Kapı Modelleri

Teak

Melamin Kapı Modelleri

Sedef

Melamin Kapı Modelleri

İnci

Melamin Kapı Modelleri